Cross Country
Aug. 24 at Plainfield Relays 8:30 a.m.
Aug. 27 at Harrison 8-Way 5 p.m.
Aug. 31 Hokum Karem 8:30 a.m.
Sept. 3 County Meet 5:30 p.m.
Sept. 7 at Marion Invitational 8:30 a.m.
Sept. 14 at Maconaquah Invitational 9 a.m.
Sept. 21 at FlashRock Invite 9:30 a.m.
Sept. 24 JV Triangular Meet at HSE 5 p.m.
Sept. 28 at Bedford North Lawrence (G) 9 a.m.
Sept. 28 New Haven Classic at IPFW (B) 9 a.m.
Oct. 1 Wildcat Invite at Lawrence N 5 p.m.
Oct. 5 HCC Meet at Noblesville (B) 9 a.m.
Oct. 5 HCC Meet at Noblesville (G) 9 a.m.
Oct. 12 Indiana JV Coed Invite at NCHS 10:30 a.m.
Football
Aug. 15 North Central (scrimmage) 7 p.m.
Aug. 22 at Lawrence North 7 p.m.
Aug. 29 Hamilton Heights 7 p.m.
Sept. 5 at Fishers 7 p.m.
Sept. 12 Westfield 7 p.m.
Sept. 19 at Zionsville 7 p.m.
Sept. 26 at Bishop Chatard 7 p.m.
Oct. 3 Hamilton Southeastern 7:30 p.m.
Oct. 10 at Brownsburg 7 p.m.
Oct. 17 Avon 7 p.m.
* Hoosier Crossroads
Boys Soccer
Aug. 16 Guerin Catholic (scrimmage) at NHS 11 a.m.
Aug. 21 Carmel at WRE 6:30 p.m.
Aug. 23 at Greenfield 10 a.m.
Aug. 26 at Avon 7 p.m.
Aug. 28 Brebeuf at WRE 6:30 p.m.
Aug. 30 at Mishawaka Marian 10 a.m.
Aug. 30 at Mishawaka Marian 3:30 p.m.
Sept. 2 Fishers at WRE 6:30 p.m.
Sept. 4 at Mt. Vernon 6:30 p.m.
Sept. 9 at Westfield 6:30 p.m.
Sept. 13 Homestead at WRE 1 p.m.
Sept. 16 Zionsville at WRE 7 p.m.
Sept. 18 Cathedral at WRE 7 p.m.
Sept. 20 Yorktown at WRE 11:45 a.m.
Sept. 30 at Hamilton Southeastern 6:30 p.m.
Oct. 2 Brownsburg at WRE 7 p.m.
Girls Soccer
Aug. 19 at Cathedral 7 p.m.
Aug. 22 Fishers at WRE 6:30 p.m.
Aug. 24 at St. Joe Invite 9 a.m.
Aug. 24 at St. Joe Invite 2:30 p.m.
Aug. 28 at Brownsburg 7 p.m.
Sept. 4 at Zionsville 6:30 p.m.
Sept. 6 at North Central Invite 5:30 p.m.
Sept. 7 at North Central Invite 11 a.m.
Sept. 9 at Westfield 6:30 p.m.
Sept. 11 Jefferson at WRE 6:30 p.m.
Sept. 18 at McCutcheon 7 p.m.
Sept. 23 at Carmel 6:30 p.m.
Sept. 25 Avon at WRE 7 p.m.
Sept. 28 Harrison at WRE 12:30 p.m.
Oct. 2 Hamilton Southeastern at WRE 6:30 p.m.
Tennis
Aug. 14 Hamilton Heights 4 p.m.
Aug. 18 at Warren Central 5:30 p.m.
Aug. 27 at Zionsville 4:30 p.m.
Sept. 2 at Westfield 4:30 p.m.
Sept. 4 Hamilton Southeastern 4:45 p.m.
Sept. 6 NHS Invitational 9 a.m.
Sept. 11 at Brownsburg 5:15 p.m.
Sept. 17 at Anderson 5:15 p.m.
Sept. 23 at Frankfort 5:30 p.m.
Sept. 24 University 5 p.m.
Sept. 25 at Cathedral 4:30 p.m.
Sept. 29 Pendleton 5 p.m.
Golf
Aug. 10 Trojan Classic at The Legends 8 a.m.
Aug. 14 New Palestine at Harbour Trees 4 p.m.
Aug. 17 Western Invite at Chippendale 2 p.m.
Aug. 21 Brownsburg at Harboug Trees 4 p.m.
Aug. 22 Fishers-Greenfield at Gray Eagle 5 p.m.
Aug. 24 Hall of Fame at Knollwood 10 a.m.
Aug. 26 Zionsville at Harbour Trees 4 p.m.
Aug. 27 HSE-Western at Hawthornes 4:30 p.m.
Aug. 28 North Central at Harbour Trees 4 p.m.
Aug. 29 Brebeuf at Harbour Trees 4 p.m.
Sept. 3 HCC at Bear Slide 11 a.m.
Sept. 5 Carmel-HSE at Harbour Trees 4:30 p.m.
Sept. 7 at Avon Noon TBA
Sept. 9 Western-N'western at Harbour Trees 4 p.m.
Sept. 12 Kokomo at Kokomo CC 4 p.m.
Sept. 14 Miller Invite at Harbour Trees 1 p.m.
Volleyball
Aug. 14 at Pike (scrimmage) 5:30 p.m.
Aug. 19 at North Central 7 p.m.
Aug. 23 4-Way Tourney at Clinton Central 9 a.m.
Aug. 26 Pendleton Heights 7 p.m.
Aug. 27 Perry Meridian 7:15 p.m.
Aug. 28 at Avon 7 p.m.
Aug. 30 at New Castle 11:30 a.m.
Sept. 4 Fishers 6:30 p.m.
Sept. 9 at Anderson 7 p.m.
Sept. 11 at Westfield 6:30 p.m.
Sept. 13 Noblesville Invitational 9 a.m.
Sept. 15 at Yorktown 7 p.m.
Sept. 16 Hamilton Heights 7 p.m.
Sept. 18 Zionsville 7 p.m.
Sept. 22 at Heritage Christian 7 p.m.
Sept. 24 at Carmel 7 p.m.
Sept. 29 at Lawrence Central 7 p.m.
Oct. 2 at Southeastern 6:30 p.m.
Oct. 7 Mt. Vernon 7 p.m.
Oct. 9 Brownsburg 7 p.m.
Oct. 14 Lawrence North 6:30 p.m.
Oct. 18 at Carmel Invite 9 a.m.