Boys Cross Country
Aug. 23 Southeastern Hokum Karum 9 a.m.
Aug. 30 at Danville Hokum Karum 9 a.m.
Sept. 2 at Hamilton County Meet 5:30 p.m.
Sept. 13 at Wildcat Classic Invitational 9 a.m.
Sept. 20 at FlashRock Invitational 9:30 a.m.
Oct. 4 at Hoosier Crossroads Conference Championships 10 a.m.
Girls Cross Country
Aug. 23 Southeastern Hokum Karum 9 a.m.
Aug. 30 at Danville Hokum Karum 9 a.m.
Sept. 2 at Hamilton County Meet 5:30 p.m.
Sept. 13 at Wildcat Classic Invitational 9 a.m.
Sept. 20 at FlashRock Invitational 9:30 a.m.
Oct. 4 at Hoosier Crossroads Conference Championships 10 a.m.
Football
Aug. 15 at Franklin Central Scrimmage 7 p.m.
Aug. 22 at Carmel 7 p.m.
Aug. 29 North Central 7 p.m.
Sept. 5 at Avon 7 p.m.
Sept. 12 Fishers 7 p.m.
Sept. 19 at Westfield 7 p.m.
Sept. 26 Zionsville 7 p.m.
Oct. 3 at Noblesville 7:30 p.m.
Oct. 10 Cathedral 7 p.m.
Oct. 17 Brownsburg 7 p.m.
Boys Soccer
Aug. 13 Greenfield Central (scrimmage) 6 p.m.
Aug. 19 Pendleton Heights 6:30 p.m.
Aug. 23 at Carmel 1 p.m.
Aug. 26 at Brownsburg 7 p.m.
Sept. 2 Avon 7 p.m.
Sept. 5 at South Warren 8 p.m.
Sept. 6 at Lexington Dunbar 11 a.m.
Sept. 6 at Lexington Henry Clay 5 p.m.
Sept. 9 at Fishers 7 p.m.
Sept. 13 Columbus North 1:30 p.m.
Sept. 16 Westfield 7 p.m.
Sept. 19 at Red Devil Showcase: TBD 7 p.m.
Sept. 20 at Red Devil Showcase: TBD 10 a.m.
Sept. 23 at Zionsville 7 p.m.
Sept. 25 Lawrence North 6:30 p.m.
Sept. 30 Noblesville 7 p.m.
Oct. 1 at Theodore Guerin Catholic 5 p.m.
Girls Soccer
Aug. 13 Greenfield Central (scrimmage) 6 p.m.
Aug. 19 Pendleton Heights 6:30 p.m.
Aug. 23 at Carmel 1 p.m.
Aug. 26 at Brownsburg 7 p.m.
Sept. 2 Avon 7 p.m.
Sept. 5 at South Warren 8 p.m.
Sept. 6 at Lexington Dunbar 11 a.m.
Sept. 6 at Lexington Henry Clay 5 p.m.
Sept. 9 at Fishers 7 p.m.
Sept. 13 Columbus North 1:30 p.m.
Sept. 16 Westfield 7 p.m.
Sept. 19 at Red Devil Showcase: TBD 7 p.m.
Sept. 20 at Red Devil Showcase: TBD 10 a.m.
Sept. 23 at Zionsville 7 p.m.
Sept. 25 Lawrence North 6:30 p.m.
Sept. 30 Noblesville 7 p.m.
Oct. 1 at Theodore Guerin Catholic 5 p.m.
Boys Tennis
Aug. 18 Westfield 4:30 p.m.
Aug. 19 at Carmel 4 p.m.
Aug. 21 at Avon 5 p.m.
Aug. 23 Harrison 9 a.m.
Aug. 23 McCutcheon 1 p.m.
Aug. 26 at Zionsville 4:30 p.m.
Sept. 2 at North Central 4:30 p.m.
Sept. 3 at Brownsburg 4:30 p.m.
Sept. 4 at Noblesville 4:45 p.m.
Sept. 5 at Ft. Wayne Canterbury High 5:30 p.m.
Sept. 8 Roncalli 5 p.m.
Sept. 9 Heritage Christian 4:30 p.m.
Sept. 10 Lafayette Jeff 5 p.m.
Sept. 15 at Theodore Guerin Catholic 4:30 p.m.
Sept. 18 Mt. Vernon 4:15 p.m.
Girls Golf
Aug. 5 Hamilton Southeastern Invite 8 a.m.
Aug. 6 at Zionsville Invite 10 a.m.
Aug. 7 at Leo Invite 8 a.m.
Aug. 9 at Center Grove Invite 8 a.m.
Aug. 16 at Western Invite 1 p.m.
Aug. 18 North Central / Fishers 4 p.m.
Aug. 20 Pendleton Heights 4 p.m.
Aug. 23 at Hall of Fame Invite 12:30 p.m.
Aug. 26 at Noblesville / Western 4:30 p.m.
Sept. 2 at HCC Invite 11 a.m.
Sept. 3 at Roncalli / Greenwood 4 p.m.
Sept. 4 Noblesville/Carmel 4:30 p.m.
Sept. 9 at Anderson / Marion 5:15 p.m.
Sept. 10 New Palestine / Westfield 4 p.m.
Sept. 13 at Noblesville Miller Invite 1 p.m.
Volleyball
Aug. 14 North Central (Scrimmage) 6 p.m.
Aug. 19 at Carmel 7 p.m.
Aug. 21 New Castle 7 p.m.
Aug. 23 at Kokomo Invite 9 a.m.
Aug. 28 at Brownsburg 7 p.m.
Sept. 2 at Harrison 7 p.m.
Sept. 4 Avon 7 p.m.
Sept. 9 at Yorktown 7:30 p.m.
Sept. 11 at Fishers 7 p.m.
Sept. 13 Southeastern Showcase 9 a.m.
Sept. 15 Pendleton Heights 7 p.m.
Sept. 18 Westfield 7 p.m.
Sept. 20 at Warren Central Invite 9 a.m.
Sept. 24 at Lawrence Central 6:30 p.m.
Sept. 25 at Zionsville 7 p.m.
Sept. 27 at Martinsville Invite 9 a.m.
Sept. 29 Mt. Vernon 7 p.m.
Sept. 30 at Delta 7:30 p.m.
Oct. 2 Noblesville 6:30 p.m.
Oct. 7 Greenfield Central 7 p.m.
Oct. 13 at Perry Meridian 7 p.m.
Oct. 16 McCutcheon 7 p.m.