Football
Aug. 22 Tipton 7 p.m.
Aug. 29 at Noblesville 7 p.m.
Sept. 5 at Maconaquah* 7 p.m.
Sept. 12 Lewis Cass* 7 p.m.
Sept. 19 at Eastern* 7 p.m.
Sept. 26 at Taylor* 7 p.m.
Oct. 3 Northwestern* 7 p.m.
Oct. 10 at Western* 7 p.m.
Oct. 17 Peru* 7 p.m.
* Mid-Indiana Conference
Volleyball
Aug. 13 at Frankfort (scrimmage) 6 p.m.
Aug. 19 at Mt. Vernon 6 p.m.
Aug. 21 Sheridan 5:30 p.m.
Aug. 23 at Clinton Central Tournament 9 a.m.
Aug. 26 Tipton 6 p.m.
Aug. 28 Northwestern 6 p.m.
Sept. 2 Frankton 5:30 p.m.
Sept. 4 at Lebanon 6 p.m.
Sept. 9 Taylor 5:30 p.m.
Sept. 11 at Western 6 p.m.
Sept. 13 at Shelbyville 10 a.m.
Sept. 16 at Noblesville 6 p.m.
Sept. 17 Tri-Central 5:30 p.m.
Sept. 22 Zionsville 5:30 p.m.
Sept. 23 at Eastern 6 p.m.
Sept. 24 Lapel 6 p.m.
Sept. 30 Heritage Christian 5:30 p.m.
Oct. 2 at Maconaquah 6 p.m.
Oct. 7 Westfield 5:30 p.m.
Oct. 9 at Peru 6 p.m.
Oct. 11 at Clinton Prairie 9 a.m.
Oct. 15 Cass 6 p.m.
Oct. 16 at Guerin Catholic 5:30 p.m.
Tennis
Aug. 14 at Noblesville 4 p.m.
Aug. 20 Elwood 5 p.m.
Aug. 21 Pendleton Heights 4:30 p.m.
Aug. 23 at Lewis Cass 8:30 a.m.
Aug. 25 at Maconaquah 5 p.m.
Sept. 2 at Cass 5 p.m.
Sept. 3 Taylor 4:30 p.m.
Sept. 4 at Northwestern 4:30 p.m.
Sept. 9 at Frankfton 4:30 p.m.
Sept. 11 Alexandria 4:30 p.m.
Sept. 13 Husky Invitational 8:30 a.m.
Sept. 15 Peru 5 p.m.
Sept. 17 Eastern 4:30 p.m.
Sept. 18 at Madison-Grant 4:30 p.m.
Sept. 22 Tipton 4:30 p.m.
Sept. 23 Lapel 4:30 p.m.
Sept. 25 at Western 4:30 p.m.
Sept. 29 Westfield 4:30 p.m.
Boys Soccer
Aug. 16 Jamboree 8:30 a.m.
Aug. 21 at Taylor 6:30 p.m.
Aug. 25 Tipton 7 p.m.
Aug. 26 Sheridan 7 p.m.
Sept. 2 Maconaquah 7 p.m.
Sept. 4 Kokomo 7 p.m.
Sept. 9 at Muncie Burris 7 p.m.
Sept. 11 Yorktown 7 p.m.
Sept. 13 Husky Invitational 9 a.m.
Sept. 16 at Chatard 7:30 p.m.
Sept. 17 Peru 7 p.m.
Sept. 18 at Northwestern 5 p.m.
Sept. 23 at Eastern 6:30 p.m.
Sept. 25 Western 7 p.m.
Sept. 27 at New Castle 10 a.m.
Sept. 30 Mt Vernon 7 p.m.
Girls Soccer
Aug. 16 at University (scrimmage) 9 a.m.
Aug. 19 Taylor 6 p.m.
Aug. 23 at Yorktown 11:45 a.m.
Aug. 25 Sheridan 5:30 p.m.
Aug. 27 at Western 5 p.m.
Aug. 30 Eastern 11:30 a.m.
Sept. 3 at Maconaquah 5:30 p.m.
Sept. 6 at Lebanon Invitational 11 a.m.
Sept. 10 at Kokomo 7 p.m.
Sept. 15 Westfield 7 p.m.
Sept. 18 at Chatard 7:30 p.m.
Sept. 20 at Northwestern 10 a.m.
Sept. 22 Mt. Vernon 7 p.m.
Sept. 24 Tri-Central 7 p.m.
Sept. 27 Peru 10 a.m.
Sept. 29 at Anderson 7 p.m.
Oct. 1 at Pendleton Heights 5:30 p.m.
Cross Country
Aug. 21 at Frankfort 5 p.m.
Aug. 23 at HSE European Hokum Karum 9 a.m.
Aug. 30 at Rushville 9 a.m.
Sept. 2 at Noblesville (County Meet) 4:30 p.m.
Sept. 4 Landes Invitational 5:30 p.m.
Sept. 11 at North Montgomery Invite 5 p.m.
Sept. 13 at Maconaquah Invite 9 a.m.
Sept. 20 at Tipton Invitational 9 a.m.
Sept. 27 at New Haven Invitational 8:45 a.m.
Sept. 30 at Logansport Invitational 5 p.m.
Oct. 7 at MIC Tournament 5 p.m.
Golf
Aug. 7 Western Boone 4:30 p.m.
Aug. 12 Crawfordsville-Frankfort at Preserve 4:30 p.m.
Aug. 13 Eastern-Peru 4:30 p.m.
Aug. 14 at Tipton 4:30 p.m.
Aug. 16 at Lapel Edgewood Course 9 a.m.
Aug. 19 at Carmel Crooked Stick 4:30 p.m.
Aug. 20 at Western Chippendale 4:30 p.m.
Aug. 23 at Western Boone Cool Lake 1:30 p.m.
Aug. 27 at Alexandria Kill Buck 4:30 p.m.
Aug. 28 at Maconaquah-LC Logansport 4:30 p.m.
Sept. 9 at Mt. Vernon Guerin Catholic Old Oakland 4:30 p.m.
Sept. 10 at Northwestern Green Acres 5 p.m.
Sept. 11 Elwood 4:30 p.m.
Sept. 13 Conference Meet 11 a.m.
Sept. 16 Taylor 4 p.m.
Sept. 17 at Wes Del-Tipton Muncie Elks 4:30 p.m.
Sept. 18 at Lebanon Cool Lake 4:30 p.m.