Boys Cross Country
Aug. 23 Carmel Classic Inv. 9 a.m.
Sept. 2 at Noblesville (County Meet) 5:30 p.m.
Sept. 6 State Preview (at Terre Haute) 9 a.m.
Sept. 13 Eagle Classic at (Brown County) 9:30 a.m.
Sept. 20 Trinity Invitational (at Lousiville) 9 a.m.
Sept. 27 MIC Championships (at Ben Davis) TBA
Sept. 30 at Lawrence North JV Inv. 5 p.m.
Boys Soccer
Aug. 15 Brownsburg (Scrimmage) 5 p.m.
Aug. 21 at Noblesville 7 p.m.
Aug. 23 Hamilton Southeastern 1 p.m.
Aug. 26 at Ben Davis 7 p.m.
Aug. 28 Center Grove 7 p.m.
Aug. 30 Zionsville 2:30 p.m.
Sept. 2 Brebeuf 7 p.m.
Sept. 4 at Pike 7 p.m.
Sept. 5 Fort Wayne Canterbury 7:30 p.m.
Sept. 9 at Lawrence North 7 p.m.
Sept. 11 Lawrence Central 7 p.m.
Sept. 16 North Central 7 p.m.
Sept. 18 at Warren Central 7 p.m.
Sept. 25 at Cathedral 7 p.m.
Sept. 27 Evansville Memorial 2 p.m.
Oct. 3 at Columbus North 8 p.m.
Oct. 4 Homestead 11 a.m.
Tennis
Aug. 19 Hamilton Southeastern 5 p.m.
Aug. 20 at West Lafayette 5:30 p.m.
Aug. 26 Lawrence North 5 p.m.
Aug. 27 Kokomo 5 p.m.
Aug. 30 John Shirley Invite at NC 8 a.m.
Sept. 2 at Guerin Catholic 4:30 p.m.
Sept. 4 at North Central 4:45 p.m.
Sept. 11 at Park Tudor 5 p.m.
Sept. 13 Floyd Central (at Zionsville) 8 a.m.
Sept. 13 at Zionsville 10 a.m.
Sept. 13 Brownsburg (at Zionsville) 1 p.m.
Sept. 17 Brebeuf Jesuit 4:45 p.m.
Sept. 18 Cathedral 4:45 p.m.
Sept. 20 MIC Tournament (at Ben Davis) 9 a.m.
Sept. 26 Homestead 5:30 p.m.
Sept. 27 at Center Grove 9 a.m.
Sept. 27 Jasper (at Center Grove) Noon
Football
Aug. 22 Hamilton Southeastern 7 p.m.
Aug. 29 at Louisville Trinity (Kentucky) 7:30 p.m.
Sept. 5 at Center Grove 7 p.m.
Sept. 12 Pike (Homecoming) 7 p.m.
Sept. 19 at Lawrence North 7 p.m.
Sept. 26 at North Central 7 p.m.
Oct. 3 Ben Davis 7 p.m.
Oct. 10 at Warren Central 7 p.m.
Oct. 17 Lawrence Central 7 p.m.
Girls Cross Country
Aug. 23 Carmel Classic Inv. 9 a.m.
Aug. 30 Western Invitational (at Oakbrook Valley) 10 a.m.
Sept. 2 Hamilton County Meet (at White River Elementary) 5:30 p.m.
Sept. 6 at Mason Invitational (Mason, Ohio) 9 a.m.
Sept. 13 Eagle Classic (at Brown County) 9:30 a.m.
Sept. 20 Trinity Invitational (at Louisville, Ky.) 9 a.m.
Sept. 27 at Culver Invitational 9 a.m.
Sept. 27 MIC Championships (at Ben Davis) TBA
Girls Soccer
Aug. 15 Brownsburg (Scrimmage) 7 p.m.
Aug. 20 Hamilton Southeastern 7 p.m.
Aug. 23 at Guerin Catholic 7 p.m.
Aug. 25 at Ben Davis 7 p.m.
Aug. 30 Carmel Invitational TBA
Aug. 30 Carmel Invitational TBA
Sept. 3 at Pike 7 p.m.
Sept. 5 at Zionsville Invitational 5 p.m.
Sept. 6 at Zionsville Invitational 10 a.m.
Sept. 8 at Lawrence North 7 p.m.
Sept. 10 LawrenceCentral 7 p.m.
Sept. 15 North Central 7 p.m.
Sept. 17 at Warren Central 7 p.m.
Sept. 22 at Noblesville 7 p.m.
Sept. 27 Zionsville 7 p.m.
Sept. 29 at Westfield 7 p.m.
Oct. 1 Center Grove 7 p.m.
Girls Golf
Aug. 5 Hamilton Southeastern Invite at Stony Creek 8 a.m.
Aug. 6 Zionsville Invite at Golf Club of Indiana 8 a.m.
Aug. 9 Trojan Golf Classic at Prairie View 1 p.m.
Aug. 19 Zionsville /Cathedral at Crooked Stick Country Club 4 p.m.
Aug. 23 Hall of Fame Classic at Hillcrest Golf Course 12:30 p.m.
Aug. 25 Roncalli/Warren Central at Carmel 4 p.m.
Aug. 27 Center Grove/Lawrence Central at Carmel 4:30 p.m.
Aug. 28 Brebeuf/Cathedral at Woodland Country Club 4 p.m.
Sept. 2 MIC Championship at Prairie View Golf Course Noon
Sept. 3 North Central/Guerin Catholic at Carmel 4 p.m.
Sept. 4 Hamilton Southeastern/Noblesville at Carmel 4:30 p.m.
Sept. 6 Avon Invite at Prestwick Golf Course Noon
Sept. 11 Anderson at Carmel 4 p.m.
Volleyball
Aug. 19 Hamilton Southeastern 6:30 p.m.
Aug. 21 at Roncalli 7 p.m.
Aug. 23 Holy Cross (Ky.) TBA
Aug. 23 Sacred Heart (Ky.) TBA
Aug. 26 Avon 6:30 p.m.
Aug. 30 at Mishawaka Invite 9 a.m.
Sept. 2 at Center Grove 6:30 p.m.
Sept. 4 at Lawrence Central 6:30 p.m.
Sept. 6 at Avon Invite 9 a.m.
Sept. 9 at Ben Davis 6:30 p.m.
Sept. 10 at Brebeuf Jesuit 6:30 p.m.
Sept. 15 at Westfield 6:30 p.m.
Sept. 16 Lawrence North 6:30 p.m.
Sept. 18 at Warren Central 6:30 p.m.
Sept. 23 North Central 6:30 p.m.
Sept. 24 Noblesville 6:30 p.m.
Sept. 29 Pike 6:30 p.m.
Sept. 30 Cathedral 6:30 p.m.
Oct. 2 at Chartard 6:30 p.m.
Oct. 6 at Yorktown 7 p.m.
Oct. 9 at Kokomo 6:30 p.m.
Oct. 14 at Zionsville 6:30 p.m.
Oct. 18 Carmel Invite 9 a.m.